Група Компаній «ВаріУс» взяла участь у ХVІІ Міжнародному Промисловому Форумі 2018!

20-23 листопада 2018 р. відбувався черговий ХVІІ Міжнародний промисловий форум – щорічний масштабний виставковий захід, присвячений новітнім технологіям металообробки, машино- та приладобудування, зварювання та обробки поверхні, промислової автоматизації, вантажному та складському обладнанню, безпеки праці та супровідним промисловим технологіям.

 • загальна кількість учасників – 352
 • технології та обладнання з 32 країн світу
 • загальна площа експозиції – більш ніж 22 000 кв. м.
 • форум відвідало більш ніж 12 000 спеціалістів

Група Компаній «ВаріУс» вже понад 10 років бере активну участь у найбільшому заході, що пропонує Машинобудівельному комплексу України найкращі розробки обладнання, програмного забезпечення та інструментів зарубіжних та українських виробників. Стенд компанії вже кілька років поспіль був найбільшим та максимально насиченим різноманітними новаціями. Крім того, протягом усієї виставки стенд привертав увагу великої кількості українських замовників.

На стенді ГК «ВаріУс» було презентовано металооброблювальне обладнання (верстати токарної групи з ЧПУ, фрезерні та багатофункціональні оброблювальні центри), металорізальний інструмент та оснащення для всіх видів зовнішньої та внутрішньої обробки, оснащення кращих світових виробників.

У безперервному режимі проводилася демонстрація роботи та можливостей обладнання з використанням CAD/CAM-систем для автоматизації програмування верстатів з ЧПУ.

Металооброблювальне обладнання DOOSAN

Цього року на стенді Групи Компаній «ВаріУс» відбувалася демонстрація п’яти моделей металооброблювального обладнання DOOSAN. Технологи компанії протягом усієї виставки супроводжували обробку технологічно складних деталей за допомогою виставкового обладнання та знайомили гостей стенда з особливостями роботи кожної моделі.

 

Вертикальний фрезерний оброблювальний центр MYNX 5400/50

Фрезерний оброблювальний центр DOOSAN MYNX 5400/50 з великим конусом шпинделя #50 та зі спрямовуючими ковзання для навантажених фрезерних операцій. За допомогою цього обладнання продемонстровано силові характеристики під час обробки тестової деталі «Плита» на двох типах операцій:

 • операція №1 «Торцеве фрезерування площини»
  Обробку виконано за допомогою великогабаритної фрези діаметром Ø125 на таких режимах різання: швидкість різання V=180 м/хв, подача F=0,1 мм/зуб та глибина різання Ap=2,5 мм. При цьому навантаження на шпиндель складала всього лише 60-63%;
 • операція №2 «Фрезерування пазів»
  Крім демонстрації роботи обладнання на даній операції використовувалася твердосплавна MORSE діаметром Ø10 антивібраційної геометрії VIBRAFREE, яка працювала в режимах: швидкість різання V=120 м/хв, подача Fz=0,03 мм/зуб та глибина різання Ap=20 мм за один прохід.
Деталь «Плита»: демонстрація верстата великої потужності,робота інструмента MORSE під час фрезерування пазів.

Високопродуктивний вертикальний фрезерний оброблювальний центр нового покоління DNM 5700

Вертикальний оброблювальний центр забезпечує підвищену продуктивність, високу точність та неперевершену якість обробки. Час зміни інструмента (Т-Т-Т) складає 1,2 сек, що разом з високою точністю переміщень X/Y/Z дозволяє значно скоротити час обробки деталі.

За допомогою цього обладнання проведено демонстрацію обробки зубців дисковою модульною фрезою, а також зубців складної форми, з використанням поворотного столу CNC 200R в комплекті з патроном та задньою бабкою. Максимальні оберти шпинделя – 12 000 об/хв.

Деталь «Вал зубчастий»

Високопродуктивний токарний оброблювальний центр нового покоління LYNX 2100LYB

Серію LYNX створено для виготовлення невеликих деталей з неперевершеною точністю та швидкістю обробки. Високошвидкісне індексування револьверної головки та швидкі переміщення мінімізують перерву між операціями, що забезпечує ефективну продуктивність.

Цей токарний центр оснащений револьверною головкою та системою ЧПУ. Призначений для обробки деталей у патроні, у центрах та з подачею прутка через шпиндель.

За допомогою оброблювального центра LYNX 2100LYB проведено демонстрацію таких операцій виготовлення складної деталі довільної форми з алюмінієвого сплаву:

 • зовнішнє точіння
 • обробка канавок
 • свердління та розточування свердлом з механічним кріпленням пластин
 • фрезерування криволінійних поверхонь на торцевій частині деталі за допомогою осі С
 • свердління торцевих отворів
 • фрезерування шестигранника з віссю Y
 • фрезерування спірального отвору на діаметрі
 • фрезерування пазів грибковою фрезою
Деталь довільної форми

Високопотужний оброблювальний центр PUMA 4100B

Високопотужний оброблювальний цент з револьверною голівкою для зміни інструмента та системою управління (ЧПУ) FANUC 0i-TF.

Передача потужності від двигуна до шпинделя здійснюється через 2-швидкісний редуктор. Цей процес забезпечує за необхідністю як високі оберти шпинделя – до 2000 об/хв, так і максимальний крутний момент – до 2379 Нм.

Технічні характеристики моделі дозволили продемонструвати особливості обробки прокатного профілю на великогабаритній деталі «Прокатний валок»

Деталь «Прокатний валок»

Високопродуктивний токарний оброблювальний центр PUMA GT2600LM

Надзвичайна точність обробки та розширені функціональні можливості моделі PUMA GT2600LM дозволили продемонструвати такі особливості під час виготовлення деталі «Вал зі шліцами», матеріал Ст.45:

 • нарізання зубців кінцевими фрезами MORSE
 • отримання високої якості поверхні та розмірів під підшипник
 • обробка канавок під стопорні кільця
 • робота в люнеті
Деталь «Вал зі шліцами»

Для отримання потрібного результату був задіяний інструмент TaeguTec та MORSE:

 • чорнова обробка: токарна пластина DNUX 130508 R11 TT8125 зняла основну частину матеріалу на режимах V=180 м/хв, F=0,3 мм/об, Ар=3,0 мм;
 • чистова обробка: пластина DNMG 130508 WA TT8115 залишила після обробки шорсткість Ra 0,8 та розмір підшипників по g6 на режимах V=200 м/хв, F=0,25 мм/об, Ар=1,0 мм;
 • обробка пазів: кінцева антивібраційна фреза MORSE серії MRC-H4L04-08/12C6VFR.2-57 MC98 (Ø4) обробила паз висотою у7мм – за 2 проходи на режимах N=2400 об/хв, F=240 мм/хв.

Твердосплавний інструмент TaeguTec

Гості стенда мали змогу ознайомитися з ефективними рішеннями інструмента TaeguTec та поставити запитання технічним спеціалістам компанії. Се
ред твердосплавного інструмента були представлені серії для токарної обробки деталей різноманітних форм та розмірів з широкого діапазону матеріалів, у тому числі, й важкооброблюваних.

Велику увагу привернула широка лінійка інструмента Rhino Turn. Особливо зацікавили гостей пластини wiper-геометрії, які дозволяють отримувати чудову якість поверхні разом з високою продуктивністю. Підвищений попит на такий інструмент зумовлений прагненням підприємств відійти від операцій шліфування шляхом технічної обробки. На стенді, присвяченому інструменту TaeguTec, можна було ознайомитися не тільки з усіма типами геометрій цієї лінійки інструмента, а й з багатьма іншими новаціями.

Крім того, увагу відвідувачів привернув інструмент серії Quad Rush, особливість якого полягає у захисті ріжучих кромок. На сьогодні це краще рішення на ринку для обробки дрібних канавок на невеликій глибині. Враховуючи високу продуктивність, котру демонструє інструмент серії Quad Rush, слід відзначити високу стабільну стійкість кромки під час обробки різних матеріалів.

Презентована на стенді фрезерна лінійка інструмента TaeguTec разом з монолітними фрезами MORSE здійснює всі можливі задачі, виконання яких вітчизняні підприємства покладають на осьовий твердосплавний інструмент. Були запропоновані альтернативні рішення як дорогому, так і малоефективному інструменту радянських зразків.

Різальний інструмент TaeguTec завжди привертає увагу гостей виставки завдяки великому розмаїттю інструментальних рішень, які задовольняють вимоги українських виробництв у галузі обробки металів.

ESPRIT – CAM – система для програмування верстатів з ЧПУ

Також на стенді ГК «ВаріУс» було представлено САМ-систему ESPRIT (від компанії DP Technology) для програмування верстатів з ЧПУ.

Увесь станковий парк стенда ГК «ВаріУс», де кожна модель демонструвала роботу виробництва складних деталей, було запрограмовано в ESPRIT.

Широкий набір циклів обробки дозволив запрограмувати усі верстати на стенді:

 • токарні
 • токарно-фрезерні
 • фрезерні з різною кількістю та комбінацією осей

Симульована та безпосередня демонстрація роботи на верстатах викликали велике зацікавлення у відвідувачів виставки.

Система моніторингу обладнання

Цього року на виставці було презентовано програмно-апаратний комплекс моніторингу ефективності виробничого обладнання. Його призначення – отримання первинної інформації управління про навантаження обладнання, оснащеного стійками ЧПУ FANUC. Розробка комплексу здійснюється силами IT-департаменту ІТЦ «ВаріУс».

Надто зацікавилися демонстрованою системою не тільки постійні замовники Інженерно-Технічного Центру «ВаріУс», а й численні гості виставки, зокрема Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Іванович Кубів.

Прецизійне розточувальне оснащення SwissTools

Особливо зацікавила гостей Промислового Форуму серія чистових розточувальних голівок DIGITAL від компанії SwissTools. Особливою зручністю запропонованого оснащення є тонке налаштування з точністю 1 мкм, що дозволяє значно скоротити час налаштування та отримати високу якість оброблених деталей.

Розточувальна голівка не потребує спеціального догляду (заміна батарейки, мастила чи налаштування). Усі елементи конструктивно розміщені всередині оснащення та надійно захищені від агресивного середовища в зоні обробки ОЦ. Дисплей оснащено магнітами, які базують та фіксують прилад на оснащенні.

Можливість перерахування показників (міліметр/дюйм) та перевороту показників на 180 градусів максимально покращують процес налаштування, роблять його ергономічним та практичним. Чимало вітчизняних підприємств вже використовують цю систему у виробництві.

Ручний високопродуктивний фрезерний інструмент Maija

Відвідувачі Промислового Форуму також мали нагоду ознайомитися з роботою сучасного ручного фрезерного інструмента Maija. Усі оцінили легкий та безпечний засіб обробки зварних швів та припусків на литті ручними фрезами.

Вимірювальний інструмент та пристрої ALPA-I.D.F

Експозиція вимірювального інструмента ALPA (Італія), традиційно, привернула увагу та зацікавлення відвідувачів.

Під час виставки було презентовано складні вимірювальні пристрої:

 • високоточний висотомір ALPA GA050400
 • сучасні цифрові мікрометри IP67
 • сучасні цифрові штангенциркулі IP67
 • сучасні штангенглибиноміри IP67
 • важільні та цифрові індикатори
 • універсальні штангенциркулі з цифровою індикацією
 • вимірювальні стійки підвищеної жорсткості та інші сучасні інструменти, що використовуються на виробництвах України та Європи

Стрічкові пилки VariUs

На стенді ГК «ВаріУс» також був представлені стрічкові пилки. Експозиція містила зразки оброблених заготовок різних матеріалів та форм профілю: граніт, сталь, композитні матеріали, складні профільні заготовки та ін. Гості нашого стенда отримали повну та вичерпну консультацію з різних технологічних питань.

Цього року стенд ГК «ВаріУс» відвідав Президент та Виконавчий директор IMC GROUP – Якоб Харпаз (Jacob Harpaz),а також Головний технічний спеціаліст IMC GROUP – Юрій Соркін.

Під час відвідування стенда обговорювалися цікаві та складні проекти із Замовниками, а також проводилася презентація сучасних інструментальних рішень для механічної обробки металів.

До зустрічі в наступному році!

Технічний Центр «ВаріУс» – обладнання + інструмент + технологія + САD/САМ + сервіс + навчання – від однієї компанії!

Фотозвіт XVII Міжнародний Промисловий Форум – 2018