ВИПРОБУВАННЯ НА СТІЙКІСТЬ
Від редактора журналу Обладнання та Інструмент для професіоналів.
Як не можна зупинити час, так і неможливо зупинити перебіг життя, навіть якщо воно кардинально змінюється. Адже в той момент, коли на фронті йдуть запеклі бої, хтось продовжує випікати хліб, незважаючи на перебої з електрикою; хтось вивчає з дітьми таблицю множення, перериваючи урок через повітряну тривогу; хтось бореться за життя пацієнтів в умовах тотальної нестачі ліжко-місць, не кажучи про все інше; а хтось стоїть біля верстата. І навіть над сторінками цього журналу працюють колеги, що перебувають у Харкові, від якого лінія бойового зіткнення знаходиться всього за два десятки кілометрів, а КАБи прилітають у місто — що називається «з доставкою додому»
Сьогодні кожному, хто живе в Україні, дуже непросто, і для того, щоб виконувати свої щоденні обов’язки, потрібна неабияка сила духу — стійкість, без якої навіть за наявності багатьох інших переваг подолати труднощі неможливо. Як стійкість металу визначається його здатністю протистояти руйнівному впливу зовнішніх факторів, так і стійкість людини проявляється через її вміння вистояти у випробуваннях, зберігши людську гідність. Стійкість не купиш за гроші, не позичиш. Її можна віднайти лише у власній душі. Вона потрібна не лише тим, хто воює. Але й звичайним мешканцям міст і сіл, щоб не впасти у зневіру і безнадію, та українському бізнесу, який був і залишається базою сьогоднішньої стійкості та майбутнього розвитку країни. Продовжувати працювати сьогодні — означає не лише забезпечувати перемогу матеріально, а й думати про майбутнє мирної та сильної України.
Дотримуючись цієї філософії, сьогодні живе багато компаній, що продовжують діяльність, так само — Інженерно-Технічний Центр ВаріУс. За минулий рік Центр реалізував чимало проєктів для металообробних підприємств, таких важливих сьогодні для країни. Йому вдалося зберегти основний склад своїх співробітників та 100 % штату висококласних фахівців компанії завдяки тому, що ВаріУс отримав статус стратегічно важливого для економіки України підприємства. Саме ці хлопці і є основною конкурентною перевагою Центру. Проте частина співробітників у даний момент вже знаходиться на фронті або в армійському резерві. Дякувати Богу, всі вони живі, хоча деякі вже були поранені. З усіма постійно підтримується зв’язок, вони забезпечуються всім необхідним — вони самі та їхні сім’ї. Волонтерська діяльність, як і раніше, є важливою у житті колективу ВаріУс. Сьогодні Центр сильно збільшив цей напрямок. Обсяг коштів, що спрямовуються для підтримки армії, суттєво зріс, а музей трофеїв та української честі — вже потребує нового приміщення через кількість експонатів.
На даний момент в Україні спостерігається суттєве зростання попиту на металорізальний інструмент, що є своєрідним маркером виробничої активності машинобудівних підприємств. Як правило, він випереджає зростання продажів обладнання, оскільки динаміка в секторі верстатів частіше ілюструє тенденції, які виявляться на ринку інструменту та оснащення в майбутньому — десь через 6–12 місяців. Другий рік поспіль Центру вдається постачати «під ключ» близько 100–120 обробних центрів DN Solutions (DOOSAN), що становить не менше, ніж 30–35 % обсягу українського ринку металорізального обладнання. Крім того, сьогодні поставляються і шліфувальні верстати тайванської компанії e‑tech Machinery, яка вже добре відома на світовому ринку.
Цікаві факти про компанії, які представляє ВаріУс на ринку України:
- У рейтингу верстатів, що найбільше продаються у світі, DN Solutions (Р. Корея) перемістилася з п’ятого на третє місце.
- IMС Group, до якої, зокрема, входять виробники інструменту ISCAR (Ізраїль) та TaeguTec (Р. Корея), — впевнено наближається до першого місця у світі серед розробників та виробників металорізального інструменту та оснащення.
У березні 2024 року в Дубаї (ОАЕ) пройшла презентація нової, фантастичної за своїми характеристиками, лінійки інструменту ISCAR LogiQuick. За своїм масштабом цей захід, звичайно, є однією з найяскравіших подій року для всіх, хто причетний до металообробки. У ньому взяли участь понад 500 представників компаній із 40 країн світу. Президент ІМС, Якоб Харпаз, особисто представив аудиторії, що зібралася, головні розробки. До речі, металообробники України, які неодноразово були присутніми на виступах пана Харпаза в нашій країні, знають, наскільки яскравими та пізнавальними бувають його виступи. На зустрічі також було анонсовано нові проєкти та презентовано розробки нових лінійок високоефективного металорізального інструменту ISCAR, технології обліку MATRIX, CRM-системи.
Основними напрямками, яким приділялася увага на зустрічі, були: прискорення режимів різання, рясніша подача ЗОР безпосередньо до зони різання та обробка композитних матеріалів (пластик, карбон).
Важливий тренд на сьогодні — це облік і контроль витрат інструменту за допомогою сучасних інструментальних шаф і програмного забезпечення MATRIX. Для цього на заводі ISCAR в Ізраїлі було впроваджено цілий комплекс найсучаснішого обладнання: вимірювальні машини, 3D-принтери для друку фрез і тримачів з внутрішніми каналами подачі ЗОР складної форми, роботизовані лінії для бездоганної роботи та стабільно високої якості інструменту.
Ще однією яскравою подією року для ВаріУс стала церемонія вручення нагород Tech Seminar Awards, яка відбулася 17 квітня цього року у штаб-квартирі TaeguTec у Південній Кореї в рамках технічного семінару для дистриб’юторів та дочірніх компаній. TaeguTec Україна була удостоєна нагороди в номінації Recession Surfer, яку вручають компаніям, що успішно подолали завдяки своїй активності несприятливі ринкові умови та продемонстрували хороший рівень продажів.
Технічні спеціалісти Центру не знижують активності у випуску навчальних та інформаційних відеоматеріалів для фахівців українських підприємств на YouTube-каналі. У них можна знайти рекомендації з обробки виробів певних типів, інформацію про передові технології в галузі різання металу та звичайно ж — докладний розбір конструкції обладнання та інструменту й особливості їх експлуатації.
Життя продовжується, проте вносить свої корективи. Від традиційного інтерв’ю журналу керівник ГК ВаріУс Валерій Жовтобрюх відмовився, вважаючи, що в такий напружений час на фронті цього робити не варто. Проте оскільки подій, про які було б цікаво поговорити, сталося чимало, ми все ж таки плануємо пізніше, коли ситуація стане сприятливішою, записати нашу бесіду та розмістити в найближчому номері журналу. Та навіть уже обговорили деякі теми.
Зокрема, це буде розмова:
- Щодо високого рівня китайського верстатобудування сьогодні. Судячи з виставок, які нещодавно пройшли, Китай практично витіснив з азійського ринку європейських та американських конкурентів. Дивовижний звіт про виставку СNСМТ, яка проходила з 8 по 12 квітня в Шанхаї.
- Щодо впливу війни в Україні та на Близькому Сході на вартість вольфраму як основного ціноутворювального матеріалу при виробництві продукції з твердих сплавів, включно з різальним інструментом. Сьогодні потреби у вольфрамі зросли багаторазово, оскільки він використовується для легування сталі, з якої виготовляється бронетехніка та снаряди. При цьому 80 % природних родовищ вольфрамовмісного концентрату знаходиться в Китаї.
- Щодо триваючого дефіциту напівпровідників та їх суттєвого подорожчання через підвищений попит і збільшення термінів постачання у зв’язку із загальним економічним зростанням у світі, а також з досить непоганими показниками автопрому.
- Щодо перебоїв з логістикою та подорожчання у зв’язку з природними та політичними катаклізмами в Панамському та Суецькому каналах та ін.
Читайте матеріал на сайті www.informdom.com